Záběry z hororu? Ne, tato nemocnice opravdu existuje

V opuštěných budovách se dají najít různé, často děsivé věci. To, co se nachází v této nemocnici, se však jen tak nevidí. Nemocnice je doslova jako vystřižená z hororu a za takové kulisy by se nestyděli ani tvůrci seriálu The Walking Dead (Živí mrtví, pozn.redakce).

Nemocnice se nachází v americkém Detroitu, ze kterého se kvůli finanční krizi stává město duchů. Město se proslavilo zejména vzkvétajícím automobilovým průmyslem a sídlí v něm firmy jako Ford, Chrysler či General Motors. Právě je zasáhla krize zřejmě nejvíce.

Budovu nemocnice Southwest zavřelo město ještě v roce 1993 a prodalo ji investorovi Harley Brownovi. Ten ji jako soukromník znovu otevřel, ale neinvestoval do ní dostatek peněz a nakonec se její brány v roce 2006 definitivně zavřely. Fotograf Robert Johnson se do ní vybral po devíti letech, aby zdokumentoval, co se vlastně mezi jejími zdmi nachází.

Jeho fotografie snad ani nepotřebují komentář. Celé podzemní prostory bývalé nemocnice jsou zatopené vodou, která se během zimy v nevytápěné budově mění na led. Místnosti tak působí dojmem, jakoby byly vytvořeny pro mnohem menší bytosti, než jsou lidé.

Cesta na výšší podlaží po prohnilých schodech začala Johnsonovi připomínat výjevy z filmů o zombících. Na dveřích do jedné z místností je dokonce napsáno: “Neotvírat. Uvnitř jsou mrtví.”

Dveře výtahů nesou stopy po výstřelech z pistole. Na některých patrech zcela chybí a v jedné z tmavých šachet našel jistý reportér ještě v roce 2009 zmrzlé tělo neznámého člověka. Trvalo dva dny, než úřady poslaly tým hasičů, který mrtvolu nešťastníka z ledu vysekal.

Děsivou atmosféru ještě doplňují hrůzu nahánějící nápisy a obrázky na stěnách, pentagramy, rozbité sklo a obrovské haldy rozházených papírů a zdravotních záznamů. Sám Johnson říká, že se při bloudění opuštěnými prostory často zastavoval a naslouchal, zda na chodbách neuslyší nějaké zvuky.

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..