Dům rodiny Winchesterů – bludiště pro duchy

Domy mají duši, paměť a vzpomínky. Jedním z takových domů je dům rodiny Winchesterů. Rodina je proslavená svou firmou na výrobu pušek, tzv. “Winchesterovek.” Nejenže byla velmi bohatá, vlastnila obrovký majetek a jejich zbraně byly jedny z nejoblíbenjších, přesto všechno byl jejich rod podle pověstí prokletý. Hlavní postavou je v tomto příběhu jedna žena, která se jmenovala Sarah Winchesterová. Byla pojmenována po své matce. Byla velice oblíbená pro svoji krásu a nadání na jazyky a pro hudbu. Za manžela si vzala Williama W. Winchestera nejmladšího syna velmi movité rodiny, po němž se filma přejmenovala na Winchester Repeating Arms Company. Na první pohled dokonalý příběh jak z pohádky. Krásná žena si vezme za muže jednoho z největších boháčů a budou žít dokonalý život. Bohužel jejich budoucnost byla zcela jiná. Po pár letech spokojeného života porodila Sarah svoji první a jedinou dceru Annie. Bohužel se u ní přišlo na zvláštní nemoc, při které rychle chřadne tělo a tak mladičká dcerka brzo umírá. Sarah již žádné jiné dítě už nikdy neměla. Velmi těžko se vyrovnávala se smrtí svého dítěte, trvalo to několik let. Nějakou dobu to vypadalo že se zbláznila, byla na pokraji šílenství.

Tím ale smutné události nekončí. Po nějaké době v roce 1881 umírá i její manžel na plicní tuberkolózu. Sarah hluboce truchlila, jelikož přišla o nejdůležitějšího člověka ve svém životě. To, že zdědila více jak 20 milionů dolarů, její bolest a smutek ze ztráty nijak neutišilo. Začínala mít pocit, že její rodinu pronásleduje prokletí.winchesterhouse1
Na radu přítele se rozhodla vyhledat spiritualistu, který by jí poradil, co dál. Vyhledala jisté médium, které jí sdělilo, že její rod je prokletý, kvůli všem zbraním, které vyrobila firma. Že je rod prokletý duchy mrtvých, kteří zemřeli vinou těchto pušek. Sarah se dozvěděla, že po své dceři a po manželovi je to právě ona, kdo je dalši na řadě. Médium jí poradilo, aby se odstěhovala na západ a začala stavět dům. “Dokud se dům nedostaví, nezemřeš.”
Sarah neváhala, prodala svůj movitý majetek a odstěhovala se do Kalifornie, kde koupila obrovský pozemek s domem o 8 pokojích, který se začal ihned přestavovat a dostavovat. Podle jejího rozkazu se dům stavěl neuvěřitelných 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Plány stavby se ze dne na den mění a Sarah je pod letmým pohledem všechny odsouhlasí. Z domu se stává naprosté bludiště.

2006Mar11WinchesterMysteryHouse03manyroomsunfinished.sizedSchody které nikam nevedou. Zazděné místnosti. Nepoužitelné komíny. Plno zbytečných pokojů. Nesmyslně uložená okna a spousty tajných chodeb o kterých věděl málokdo. Zkrátka ztratit se zde nebylo těžké, a to bylo taky v úmyslu. Sarah se rozhodla postavit bludiště pro duchy, aby ji nikdy nenašli. Služebnictvo se muselo neustále obnovovat, jelikož se zde všichni ztráceli. Jak stavba pokračovala dál, postavilo se celé jedno velké křídlo. Jako další krok se rozhodli dům stavět do výšky a tak přibyly věže a štíty. Nakonec měl dům neuvěřitelných 7 pater.
Sarah se sice distancovala od společnosti, nicméně na svůj pozemek několikrát pozvala děti, aby si zde hráli. Naháněla docela strach, jelikož nosila vždy zahalenou tvář. Byla celá v černém na znamení truchlení po své rodině. Sice se před duchama chtěla skrývat, nicméně prý každý večer pořádala seance ve speciálním modrém salónku přímo uprostřed domu, ve speciálních šatech určených právě k seancím. Podle sousedů se v noci vždy dvakrát ozval zvon, který oznamoval příchod a odchod duchů. Dobré duchovní bytosti jí takto mají pomáhat navrhovat věci, které ji ochrání proti zlým duším. Sarah tedy občas něco načrtne na skicu papíru a pak svůj nápad vysvětlí stavebnímu mistrovi Johnu Hansenovi, který ho realizuje. Podle povídaček, spala každý den v jiném pokoji.

“Uvnitř domu byly 3 výtahy, 47 krbů, 2000 dveří, 10000 oken, 47 schodišť, z nichž některé nikam nevedly, 13 koupelen, 6 kuchyní, 17 komínů (z nichž některé nebyly vůbec funkční), skříně které vedly do zdí, dveře které vedly strmě k zemi, propadliště a desítky dalších zvláštností. Dokonce i schodiště byla montována opačně a většina koupelen měla prosklené dveře.”

 

18. dubna 1906 zasáhne San Francisco zemětřesení a stím i dům Sarah. Zbortí se 3 WinchesterHouse1 (1)patra která se už ale znovu nepostaví. Sarah toto silné zemětřesení považuje za velké varovaní od duchů, že věnovala příliš mnoho peněz do přední výstavby domu, a tak se rozhodne pokračovat se stavbou jinde.
Zdá se, že Sarah je posedlá číslem 13. “Hlavní schodiště má 13 schodů, strop v hale 13 kazet, vzácný lustr, který původně nese 12 svíček, je předělán tak, aby jich mohl mít 13. Věšáků na oblečení je také 13 a tak dále. Dokonce ani poslední vůle Sarah se od tohoto čísla neodchýlí. Má totiž 13 částí a vdova ji podepíše celkem třináctkrát!” Podle toho co se říká, považovala toto číslo za magické a mělo jí nosit štěstí. Když zrovna Sarah nespala, což bylo časté, promlouvala do noci s duchy nebo hrála na klavír což byl jeden z jejích největších koníčků.
Ničí život ale netrvá věčně, a tak v roce 1922 Sarah umírá. Zůstává po ní obrovský majetek kterýwinchesterhouse2 přepsala na svou neteř a konečně dostavěný dům. Stavba trvala celkově asi 38 let. Povídalo se, že je někde ukryt trezor ve kterém se skrývá zlatý servis, v němž hostila duchy při senacích. Trezor byl objeven, ale servis v něm již nebyl. Po posledních výpočtech se zjistilo, že dům má 160 místností z toho jich mnoho nebylo ještě objeveno jelikož jsou zazděné. To se odhaduje zhruba na dalších 300-400 pokojů. A tak po sobě Sarah zanechala obrovský majetek a spousty záhad.
Dnes je tento dům turistickou atrakcí a je často navštěvovaný různými médii a lidmi, co se zajímají o paranormální jevy. Podle nich, je dům stále plný duchů, které můžete občas i vidět, nebo uslyšíte různé divné zvuky a především mrazení v zádech. O Sarah se vypráví spousty mrazících příběhů, ale ani po její smrti je nikdo z příbuzných nikdy nevyvrátil. Je to tedy všechno pravda? To už se nikdy nedozvíme.

Zdroj: http://why-not.blog.cz/1303/dum-rodiny-winchesteru-bludiste-pro-duchy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..