Nejděsivější opuštěná místa na světě

Místa, která připomínají scény z hororu, ve vás vyvolají zvláštní pocit. Tady byste se po setmění sami ocitnout nechtěli…

1) Obezděné město
Kowloon Walled City bylo původně osídlováno čínskou a britskou armádou, když vojska město opustila, zrodilo se zde hotové peklo na zemi. Místo, kde spravedlnost bylo sprosté slovo, se stalo domovem násilníků, drogových obchodníků a prostitutek. Dnes už jej bohužel navštívit nemůžete, bylo srovnáno se zemí, pláč a nářek je zde prý ale pořád slyšet.
75764

2) Opuštěný zábavní park
V roce 2005 se městem New Orleans prohnal hurikán Katrina, který způsobil nevyčíslitelné škody na životech i tamějších místech. Jedním z nich je zábavní park Six Flags, teď se sem lidé spíše bojí chodit než bavit.
75765

3) Ostrovní město
Gunkanjima bylo původně hornické město, dnes je jeho budoucnost jasná – postupně se rozpadne a ztratí v moři. Svého času zde bydlelo přes 5000 obyvatel a městu se díky těžbě uhlí dařilo, za čas přišla nafta a obyvatelné „bitevní lodi“ (město v překladu), bylo vystěhováno…
75766

4) Veterinární škola
V Bruselu v Belgii mají opravdu hororové místo – Andelechtskou veterinární školu, která už svým názvem děsí. Univerzita byla vystavěna v roce 1910 a studenti měli o tento obor skutečný zájem, bohužel v roce 1991, byla univerzita přestěhována. Dodnes je budova nedotčena a společně s pomůckami ke studiu chátrá.
75768

5) Detroit město duchů
Automobilové město svého času skutečně vzkvétalo, bohužel konkurence z Japonska a Evropy dohnala město k zániku, přes 60% obyvatel místo opustilo a postupně se tak stává největším městem duchů na zemi.
75767

6) City hall
I v tak zalidněném městě jako je New York se najde opuštěné místo, kam se i krysy bojí vejít. City hall je stanice metra ležící v samém srdci města, původně mělo jít o klenot mezi zastávkami, stanice však byla uzavřena a ponechána na pospas zemi…
75769

7) Bodie hříšné město
V Americe je tolik opuštěných míst, že bychom se nedopočítali. Jedno z nich je opravdu výjimečné – Bodie v Kalifornii, hornické město, kde bydlelo přes 10 000 obyvatel a i na tak malý počet obyvatel zde bylo vystavěno 60 erotických salónů, takže místní byli vlastně jen dělníci a šlapky.
75770

8) Černobyl
Kdo by neznal jedno z nejděsivějších míst na světě, které za sebou zanechává hrůzu a smrt. V dubnu 1986 došlo k největším jaderným katastrofám, únik radiace po výbuchu elektrárny Černobyl, donutil obyvatele k rychlému úprku, i tak si je ale smrt našla a ještě mnoho let bude zdejší místo neobyvatelné.
75771

9) Ufo domečky
V roce 1978 byla na Tchaj-wanu započata stavba luxusních sídel, už od začátku však byl předvídán neúspěch a z neznámého důvodu zemřelo několik architektů, kteří se na komplexu podílelo a mnoho dělníků (skutečný počet mrtvých vláda odmítá sdělit). Podle místních je na místě pohřebiště holandských vojáků, kteří mají mrtvé na svědomí…
75772

10) Opuštěná nemocnice
I takové místo jako je nemocnice, se může stát místem strachu. Nemocnice Beelitz Heilstätten nedaleko Berlína byla postavena v roce 1898, za 1. světové války zde byly léčeni vojáci a dokonce zde svůj čas strávil i Adolf Hitler během 2. světové války, po pádu opony byla nemocnice nechána napospas přírodě.
75773

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..