Opuštěný tajemný penzion Nimrod u Mariánských lázní

V lesích nedaleko Mariánských Lázní se ještě nedávno nacházela opuštěná budova s pohnutou minulostí. Jedná se o penzion Nimrod, dříve vyhlášený a hojně navštěvovaný, dnes spíše nahánějící strach.

Původní vila byla postavena už v roce 1905 mezi rašeliništi Slavkovského lesa, nedaleko zbytků středověké tvrze ze 14. století. Postupně byla budova rozšířena na penzion s kavárnou a za první republiky se místo stalo velmi oblíbeným. Mezi návštěvníky patřil i britský král Eduard VII. nebo československý prezident Edvard Beneš s manželkou.

Během druhé světové války byl penzion přeměněn na sanatorium pro raněné vojáky, po skončení války se však ubytovací a restaurační služby do objektu vrátily. Od té doby ale místo prý provázely podivné úkazy. Jeden z provozovatelů záhadně zmizel, ubytovaní hosté prý často vídali pohybující se světélka v okolí budovy nebo měli intenzivní pocit, že nejsou v pokoji sami. Některé děti si v penzionu často povídaly s neviditelnými bytostmi.

Místo působí opravdu pochmurným dojmem. Aby také ne, je zapsáno na seznamu míst s výskytem paranormálních jevů. Záhadologové osamocenou budovu uprostřed lesů rádi navštěvují, prý v místnostech dochází k náhlým prudkým poklesům teplot, na silnici hned vedle penzionu zase k častým dopravním nehodám. Na té samé silnici se údajně po nocích pohybovala podivná stará paní, která se ráda nechávala svézt do nedalekých Mariánských Lázní, ale nikdo z místních ji neznal. Strašidelných historek přímo i nepřímo spjatých s penzionem je nespočet.

Ačkoliv internetové stránky podniku jsou stále v provozu, restaurace v objektu přestala fungovat v roce 2003 a zakrátko se skončilo i se službami ubytování. Od roku 2006 je budova prázdná a chátrá. Její stav je po devíti letech chátrání dezolátní, zbourat se však kvůli památkové ochraně nemůže, a tak se nejspíš čeká, až se budova sama zhroutí.

INFORMACE: Dnes již penzion nestojí, majitel jej před pár týdny zboural. Budova byla ve velmi dezolátním stavu a díky vysokým návštěvám turistů i životu nebezpečná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..