Rest Haven

Založení Rest Haven začalo se starou Schuylkill County Almshouse, jedinou budovou postavenou v roce 1833. Almshouse byl druh vězení pro slabé, chudé, starší, šílené, epileptické, zločince a osoby s vývojovým postižením – v podstatě místo pro ty „nechtěné“ ve společnosti v té době. Podmínky byly kruté, jak si lze představit umístěním těchto mnoha typů lidí pod jednu střechu. Písemná zpráva z roku 1915 připomíná strašidelnou scénu z dřívějších dnů:

V blízkosti pozemku malého domu podél Turnpike u County Home byla kůlna, která se hodně podobala otevřeným přístřeškům používaným k úkrytu koní postavených v krčmách v zemi a ve venkovských kostelech. Nebylo to nic jiného než kůlna se střechou, zády a po stranách. Předek byl otevřený. Zde byli jak nemocní, staří, tak šílení. Šílenci byli připoutáni těžkými řetězy a připevněni na těžké železné koule. Poté byl použit řetězový a míčový systém, který zabraňoval jejich úniku a zranil jiné osoby.
-Miss Catharine Byerly (prostřednictvím schuylkillhavenhistory.com)

Almshouse se několikrát rozšířil přidáním další budovy pro seniory v roce 1859, budovy pro šílené v roce 1869, stejně jako budov pekařství a prádelny v roce 1872. Snaha Dorthea Dixové a dalších byl vymýtit Almshouse systém přesunem mentálně nemocných do samostatných zařízení speciálně konstruovaných pro léčbu šílených.

V roce 1911 byla zahájena výstavba v psychiatrické léčebně na kopci za Almshouse; starý „dům škůdců“, budova pro ty, kteří trpěli rakovinou nebo pohlavním onemocněním, byl zbořen, aby uvolnil cestu nové instituci. Ta otevřela v roce 1913 jako Schuylkill County Hospital pro Insane, postavený za cenu 571 000 dolarů a měla kapacitu pro 600 pacientů.

Stejně jako státní psychiatrické léčebny, i okresní nemocnice Schuylkill využívala obrovské množství zemědělské půdy skládající se z 283 hektarů na výrobu potravin a mléčných výrobků pro obyvatele, kde často využívali na práci pacienty jako formu „pracovní terapie“. Jak populace nemocnic klesala, tyto zemědělské operace přestaly do roku 1961 a všichni pacienti byli konsolidováni do budovy z roku 1912. Ostatní struktury byly buď zbourány nebo zakoupeny Penn State Schuylkill University a renovovány.

Zařízení sledovalo přirozený posun ve své roli z psychiatrické léčebny do pečovatelského domu (protože mnoho aspektů těchto polí se překrývá), působící pod názvem Rest Haven. Budova byla postavena v roce 1969, aby pracovala v tandemu se starší strukturou z roku 1912, avšak kvůli jeho zhoršujícímu se stavu byla v roce 1994 ministerstvem zdravotnictví uzavřena. Starší struktura zůstala neobsazená, dokud nebyla v roce 2010 zbořena po obrovském požáru.

Historické snímky:

Novodobé snímky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..