Dům opuštěný v roce 1956 je stále plný jídla a věcí dávno mrtvých obyvatel

Po Ancient Ram Inn, nejstrašidelnějším penzionu ve Velké Británii, o kterém budeme ještě psát, tu pro vás máme ještě jiný záhadný dům. Jedná se o takzvaný Crooked Cottage, nacházející se v anglickém hrabství Hertfordshire.

V Crooked Cottage dlouhou dobu žil jistý manželský pár. Když muž zemřel, jeho žena zde bydlela sama, dokud nebyla kvůli špatnému zdravotnímu stavu umístěna do ústavní péče. Stavba zůstala opuštěna a pomalu se začala měnit v ruinu.

Jak ale můžete vidět na snímcích v naší galerii, interiér zůstal prakticky nedotčen. Stále se v něm nachází krásná kovová postel, ženské kolo, oblečení, starožitná trouba, kalendář, sklenice plné zavařeného angreštu a mnoho dalších věcí. To naznačuje, že dům už celá léta nikdo nenavštívil – dokonce ani zloději.

V roce 2012 sem zavítal fotograf Toby Batchelor, jehož koníčkem je takzvaný urban exploration, tedy průzkum zajímavých objektů, které vznikly lidskou činností (staré továrny, tunely atd.). „Je to opravdu úžasné. To, co tu vidíme, je de facto něčí životní příběh, hnijící v tomto starém zchátralém domku,“ řekl nadšeně.

Dle zjistěných informací by měl dům snad stát dodnes, dotčen jen zubem času. Nabízí se ovšem otázka, jak je možné, že Crooked Cottage tak dlouho unikal pozornosti různých nenechavců…

Foto: Tomy Batchelor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..