Opuštěná místa v Rusku, aneb kam na výlet!

1. Ховринская больница (Hovrinskaya nemocnice) je místo, které na první pohled působí jako normální opuštěná budova, ale není to tak. V 80. letech byla započata stavba nemocnice, ale jak čas plynul, zjistilo se, že při projektování stavby vznikla chyba, která donutila stavbu pozastavit. Stavba stojí na nekvalitním podloží, což způsobuje, že se stavba pomalu propadává (celé přízemí je už pod zemí). Po rozpadu SSSR se projekt z finančních důvodů “hodil pod stůl” a navíc nebyly plány toho, jak zastavit “propadávání” nemocnice a tak se stavba stala místem satanistických rituálů, vandalů, zlodějů a bezdomovců. Dnes je stavba obehnaná ploty a hlídaná agenturou. Někteří pronikli do nemocnice, ale pár z nich se už nevrátilo.

2. бизнес центр Зенит ,,Синий Зуб” (Byznys centrum Zenit ,,Modrý zub”)
Stavba začala v 80. letech minulého století. Původně bylo plánováno jako obchodní centrum, včetně pěti-hvězdičkového hotelu a restaurace v posledním patře. Finanční záruky poskytovala vláda Itálie. Výstavba byla zmrazena v roce 1995, kdy začaly problémy s financováním a určením vlastníka. Na začátku 90. let byla provedena řada operací privatizace, z nichž mnohé byly nezákonné. V důsledku toho, jak se později ukázalo, budova právně neexistovala, a objekt byl zaznamenán pouze v roce 2007.

3. Poloopuštěné muzeum aut
Skoro každý už navštívil výstavy a muzea starých automobilů. Jsme si zvykli na skutečnost, že tyto vozidla jsou respektována a je o ně postaráno a cena každého vozu je mnohem vyšší, než je cena moderních sportovních aut. Tato galerie zahrnuje úplně jiné automobilové muzeum, které nám připomíná hřbitov automobilů. Nachází se v oblasti Tula.

Soukromá osoba, bývalý závodní řidič Michail Yurievich Krasinetc, sbíral stará auta. Hlavní část vozů byla vybrána, když Michail žil v Moskvě – dal exponáty poblíž jeho domu. Sousedé a úřady neocenili jeho koníček, což byl důvod, proč rozbíjeli okna, škrábali karoserie a podpalovali je. Obecní správa mu řekla, ať dá tyto auto na skládku.

Tato kolekce má více než 300 vozů, které jsou v zanedbaném stavu. Tato sbírka zabírá velké pole – některé vozy jsou zarostlé trávou a tak je nemožné je rozpoznat, některé vozy jsou rezavé úplně, ale některé zůstaly ve svém původním stavu.

zdroj: r-u-t.com

4. Solyanka
Solyanka je síť podzemních chodeb postavena obchodníky před několika staletími. Dříve zde žili squateři, potom zde začalo hořet, což byl důvod, proč lidé, kteří tam žili byli vystěhováni, a vstup do podzemního města byl uzavřen.

Fotogalerie:
1. Ховринская больница (Hovrinskaya nemocnice)
První dva obrázky jsou snímky z map od Yandexu a zbytek je ze stránek http://r-u-t.com/.

2. бизнес центр Зенит ,,Синий Зуб” (Byznys centrum Zenit ,,Modrý zub”)

3. Poloopuštěné muzeum aut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..