Ravenwood Castle*

Příběh tohoto zvláštního zámeckého sídla sahá až do roku 1885, kdy byl jako rybářské útočiště postaven malý srub s velkým krbem. Poté, co nemovitost na přelomu století několikrát změnila majitele, koupil ji bohatý a samotářský obchodník, který byl dědicem několika jmění z průmyslové stavby kanálů. Také si přál být skotským lairdem, a tak si přál mít zámek pro sebe, svou ženu a jejich malou dceru.

Stavba začala těsně před 1. světovou válkou. Místo zbourání starého zámečku a nového začátku byl hrad postaven téměř celý kolem stávající stavby. Zaoblený kámen na obvodové zdi byl odebrán z nedalekého koryta řeky, některé údajně byly tři stopy silné; břidlicové střešní tašky byly dovezeny z Anglie a vápencové římsy a podlahy byly odeslány z Itálie. Majitel byl velmi pečlivý a důkladný, ale byl také zcela spontánní při stavebních plánech, často je po dokončení určité části měnil a vyžadoval, aby dělníci onu část strhli a postavili znovu. Bylo zaměstnáno asi třicet finských zedníků, manželka a dcera majitele bydlely v malé části staré lóže, přičemž stavba v řádu let pokračovala.

Majitel zemřel v roce 1921, než byl jeho zámek dokončen, a jeho rodinu provázelo neštěstí jako přízrak. Jeho žena byla po jeho smrti hospitalizována do sanatoria a zámek ve skutečnosti nikdy neobývala. Rodinný nábytek, koberce, vybavení a obrazy byly odeslány do hradu, ale nikdy nebyly vybaleny. Dcera se provdala a přestěhovala do Evropy, ale poté, co údajně lovila zlato krále Jakuba, byla oddána anglické instituci. Její manžel se vrátil do Ameriky, ale krátce nato byl také přidělen do azylu a rodinný zámek v lese chřadl. Třicet šest místností bylo prázdných a padal na ně prach.

V roce 1949 zednářský řád koupil nemovitost za asi 47 000 $ a používal zámek jako letní útočiště kapituly, ale v určitém okamžiku byla údržba nemovitosti přerušena. Přestože byl v roce 2001 umístěn do národního registru historických míst a je v soukromém vlastnictví, pro ochranu stavby před vandalismem a přírodními živly se udělalo jen minimum.

* Poznámka: jméno „Ravenwood Castle“ je pseudonym; skutečný název tohoto místa není v současné době zveřejněn.

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..