Mateřská školka Černošice

Vilku, ve které pak sídlila školka nechala postavit bohatá rodina nějakého lékaře, který byl židovského náboženství. Vilku obývali prý spíše přes léto a v zimě bydleli v Praze, kde měl tento lékař svoji ordinaci.

Když přišel protektorát, tak rodina, která se přihlásila k nacistům a nechala si přepsat národnost na německou, tak tomuto lékaři řekla, že stejně půjde do Terezína, tak aby jim tu vilku nechal, že zařídí, aby nemusel on a jeho rodina do plynu. Ale samozřejmě nic nezařídili, tak celá rodina tohoto lékaře skončila a nikdo nezůstal živý.

Tato nacistická rodina uprchla v květnu do americké okupační zóny a pak žila v západním Německu.
Po konci války, když národní výbor zjistil, že nikdo z právoplatných majitelů nežije a ani nikdo jiný z příbuzných, tak byla tato vilka prohlášena za zestátněný fašistický majetek a tak zde byla zřízená mateřská školka.

Když Havel udělal podvod na český národ, tak se přihlásili potomci této nacistické rodiny o tuto vilku, i když věděli, jak se jejich rodina k té vilce dostala a přes to, že v Černošickém zpravodaji starostka nechala všechno tohle zveřejnit a vytisknout a snažila se školu ze všech sil zachránit a i když o ni bojovala, jak mohla, tak jí ta nacistická rodina vysoudila a nechala zchátrat.

Teď tam není, až na pár věcí v kuchyňce, pár krytů na topení a pár záchodů nic. Dokonce je tam jedno ohořelé a asi hasiči stržené schodiště pravděpodobně na půdu a ten žár od ohně musel být tak silný, že to částečně rozpustilo i plastové kryty na zářivkách ve vedlejší místnosti. A tento oheň vzniknul díky bezdomovcům, kteří se tam shromažďují, protože se do toho objektu školky dá snadno dostat a není vůbec nijak zajištěné a ani hlídané. A zajímavé je to, že se tam nachází na zdi namalovaných několik obrázků a pořád působí dojmem, jako by byly namalované nedávno, i když je ta vilka opuštěná už několik let a ty obrázky tam byly namalované, kvůli dětem, které tam chodily do školky a jsou tam ty obrázky určitě delší dobu, než je právě doba, po kterou je školka opuštěná.

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..