Nákupní centrum Dixie Square

Nákupní centrum Dixie Square

Výstavba Dixie Square Mall byla zahájena na bývalém golfovém hřišti Harvey Illinois v roce 1964; jako první otevřený obchod byl Montgomery Ward v roce 1965, a jiní následovali, zatímco masivní komplex byl postupně dokončován. Stavba byla dokončena v roce 1966 a slavnostní zahájení proběhlo s Homerem a Jethrem, Artem Hodesem a Nedem Lockem z cirkusové show Bozo. Šedesát čtyři obchodů bylo umístěno uvnitř rozlehlého komplexu v roce 1968, s Woolworthem, Walgreenem a Jewel supermarketem jako nájemci. Celková maloobchodní podlahová plocha byla asi 71 000 čtverečních stop.

Předměstí Harvey prošlo prudkým poklesem v časných sedmdesátých létech a rabování v obchoech se zvětšilo. Tyto zločiny se neomezovaly pouze na krádeže – únos a vražda zde byly také, včetně tří vražd za jediný rok. Spolu s menšími obchody zkrachovalo mnoho nájemníků Dixie; Montgomery Ward byl uzavřen v roce 1976, Turn Style v roce 1978, a JC Penny v roce 1978. Druhá společnost konala v roce 1979 konečný výprodej s názvem “Dixie’s Last Gasp”, kde bylo zlikvidováno zastaralé zboží, figuríny a vitríny. To byl také rok, ve kterém byl interiér obchoďáku uzavřen, avšak Walgreenovi stále ještě fungovaly vnější vchody. Nepoužívaný interiér byl školním obvodem Harvey-Dixmoor používán dva roky pro dočasný prostor tříd a tělocvičnu.

V roce 1979 bylo nákupní středisko použito jako filmová kulisa pro film The Blues Brothers, kde se uvnitř prostoru konala honička za autem, která ničila vitríny a stěny. Mnoho obchodů odmítlo dovolit, aby se jejich značky objevily ve filmu, takže byly maskovány jako jiné značky, například Toys-R-Us. Poškození nebylo nikdy vyčištěno ani opraveno, což vedlo k neúspěšnému soudnímu sporu mezi školním obvodem a Universal Pictures a opuštěným nákupním centrem.

Jakmile byla budova uzavřena, byla zpustošena zloději kovového odpadu a žháři. Ti demolovali centrum po celé desetiletí. Po dlouhém procesu napůl dokončených demoličních projektů od roku 2005 byla celá promenáda v roce 2012 konečně zbořena v naději, že na místě budou postaveny velké prodejny boxů, ale půda zůstane jako pozemek brownfields. Je zajímavé, že toto nákupní středisko stálo opuštěné více než dvakrát tak dlouho, než v něm bylo podnikáno.

Fotoalbum:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..