Richborough Power Station

Richborough elektrárna byla postavena na konci 50. let a v letech 1962-1971 Richborough spálila více než 3 miliony tun uhlí, z nichž většina pochází z nedalekých Kentových uhelných pánví. V roce 1971 byla stanice převedena na běh na ropě, kdy díky tomuto se stala energeticky levnější, než cena ropy vzrostla během krize 1973. V roce 1989 závod prošel zásadní rekonstrukcí a v roce 1990 byly zahájeny studie na experimentální nové palivo nazvané Orimulsion.

Orimulsion je levný těžký topný olej, který se vyrábí z přírodní živice ve Venezuele; počáteční výsledky naznačily, že by mohl být levnou alternativou za ropu…

“Orimulsion” bublina praskla, když místní farmář požadoval náhrady škody za své plodiny. Zhruba ve stejné době si místní lidé začali všímat poškození laku svého auta – spojené s kyselými dešti. Další ekologické problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Později byl Orimulsion označen za “nejšpinavější palivo světa”.

S rostoucími obavami o dopad na místní životní prostředí Richborough ukončil výrobu elektrické energie na počátku roku 1996, téměř 6 let po začátku jeho zkušební verze. Zemědělci se s Powergrenem dohodli na mimosoudní náhradu škod, což činilo asi 3-4 miliony liber.

Všechny pokusy o Orimulsion ve Velké Británii byly opuštěny a nejsou tam žádné plány k jejich restartování.

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..