VIDEO: Nejděsivější místo Japonska: kolují o něm děsivé legendy

Podle japonské městské legendy se nejděsivější místo Japonska nachází v lese nedaleko Tokia. Právě zde má stát tradiční japonský dům Himuro Mansion, kde po celé generace žila rodina mocných samurajů Himuro, která vyznávala zvláštní větev šintoistické náboženství. Jediné čeho se členové tohoto náboženství obávali, byl strach ze špatné karmy.

Na odvrácení špatné karmy proto vznikl okultní vražedný rituál, který se prováděl každých padesát let. Při posledním rituálu však přišlo k osudné chybě a rodina Himuro to nepřežila. Co se v domě odehrává dnes a proč se lidé tomuto místu vyhýbají?

Vražedný šintoistické rituál
Rodina Himuro se tak bála proniknutí špatné karmy do jejich domu, že každých padesát let byla vybrána mladá dívka na okultní rituál, kterou nejvyšší samurajský pán domu předurčil už při narození. Rodina tuto dívku pak celá léta držela zavřenou v jedné místnosti, nikdy z ní nemohla vyjít ven a nikdy ani neviděla jak vypadá skutečný svět, dokud nenadešel čas okultního rituálu.

Úplná izolace obětního dívky měla zaručit úspěšnost celého rituálu, který měl pak rodinu uchránit před špatnou karmou na dalších padesát let. Když nadešel čas na vražedný rituál, dívku oblékli do obřadního bílého roucha a vyvedli na nádvoří domu Himuro. Zde ji byli na kotníky nohou, zápěstí rukou a kolem krku připevněna silná lana, která byla poté připevněna k pěti koním.

Když bylo vše připraveno, začali koně lana táhnout až do doby, dokud se tělo dívky neroztrhlo na kusy. Použitá lana se pak namočila v krvi dívky a položila se přes prahy domu a bran. Tím se zabránilo vstupu špatné karmy do domu Himuro na celé půlstoletí, a pak se rituál musel znovu zopakovat.

Ani tento rituál však neměl věčné trvání a karma si i tak cestu našla při posledním krvavém obřadu, při kterém došlo k osudné chybě. Jeden ze sluhů, který chodil k vybrané obětní dívce, nechal v místnosti kde byla chována, otevřené okno. Dívka se přes okno koukala ven a zamilovala se do mladíka, který pro rodinu Himuro pracoval.

Mladík jí lásku opětoval, a rozhodl se, že dívku zachrání. Těsně před rituální vraždou nařezal lana, která se během rituálu protrhla. Během chaosu, který zavládl na dvoře, mladík dívku zbavil lan a utekl s ní do lesa.

Jelikož rituál se nemohl žádným způsobem zopakovat, protože dívka byla “znehodnocená”, samurajský pán domu se proti špatné karmě rozhodl postavit tak, že během několika minut samurajským mečem – katanou zavraždil celou rodinu včetně služebnictva. Nakonec stejným mečem spáchal sebevraždu.

Paranormální jevy v Himuro Mansion
Obyvatelé z nedaleké vesnice celá desetiletí mlčeli o tomto děsivém domě, ve kterém se odehrávaly obětní rituály. Když se však začaly šířit zprávy o tom, že v okolí domu a i přímo v opuštěném domě Himuro Mansion se odehrávají různé nevysvětlitelné jevy, o strašidelném domě se postupem času dozvědělo celé Japonsko.

Dům pak navštěvovali mnozí Japonci, kteří začali vyprávět o paranormálních jevech, které se tam mají odehrávat. Byly zde viděny přízraky v bílém zakrváceném rouchu, na stěnách se objevují krvavé otisky rukou a lidé se již měli setkat i s přízrakem samuraje se zkrvavenou katanou. Na místě je cítit negativní energie, což potvrdil i japonský parapsycholog Arakawa Hideo, který Himuro Mansion navštívil.

Někteří historici si myslí, že celá legenda je vymyšlená a žádné vražedné rituály se zde neodehrávaly. Arakawa Hideo však při návštěvě Himuro Mansion zjistil, že pod domem se nachází podzemní místnost, ve které je umístěna kamenná socha samuraje bez hlavy. U sochy Arakawa Hideo se svými spolupracovníky našel i několik lidských mrtvol, které byly na jejich překvapení v dobrém stavu, přesto, že zde musely být desítky let.

Mrtvoly se však odborníkům nepodařilo identifikovat, ví se jen to, že zemřely následkem sečných ran, které jim zřejmě způsobila katana. Kdo za vraždami těchto lidí stojí, dnes neumí říct nikdo. Japonská městská legenda o Himuro Mansion je již déle známá i na Západě díky japonské počítačové hře Fatal Frame, která byla přeložena do angličtiny.

Mnozí Japonci věří, že legenda o Himuro Mansion je pravdivá, další si myslí, že vše je jen dokonale vymyšlené, aby jí lidé věřili. Jak to ve skutečnosti je s nejděsivějším místem Japonska snad umí říci asi už jen místní obyvatelé nebo ti, kteří příběhy o paranormálních jevů rozšířily.

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..