VIDEO: Strašidelný výtah v anglickém hotelu: Proč se samovolně pohyboval?

Hotel Birkdale Palace patřil v druhé polovině 19. století k luxusním britským hotelům, který navštěvovali prominentní hosté. Během druhé světové války byl využíván jako rehabilitační centrum pro americké letce a těsně před svou demolicí v roce 1969 se dostal i do nízkorozpočtového filmu.

Mluvit se však o něm začalo paradoxně až během jeho demolice, protože se v něm v té době měly odehrávat paranormální jevy, o čemž se přesvědčili i reportéři z BBC. Co všechno se tam stalo, a proč byl nakonec na konci své pouti označen jako strašidelný hotel?

Paranormální aktivita v hotelu
Hotel Birkdale Palace byl otevřen v roce 1866, takže své ubytovací služby poskytoval více než jedno století. Když bylo rozhodnuto o demolici hotelu, jeho luxusní ložnice chtěli během nocí využít i dělníci z demoliční čety. Rychle si to však rozmysleli, protože se v něm večer začaly odehrávat nevysvětlitelné jevy, které si nedokázali nijak vysvětlit. Během dne to byl zpočátku jen obyčejný starý hotel, ale ve večerních hodinách se podle dělníků změnil na strašidelné místo.

V hotelu se v noci ozývalo bouchání a tryskání, které však nezpůsoboval nikdo z demoliční čety. Nejpodivnější však bylo to, že v noci začal zničehonic samovolně jezdit i hotelový výtah. Po několika dnech se však strašení v hotelu Birkdale Palace neodehrávalo pouze během nočních hodin, ale už i přes den, což potvrdili nejen dělníci, ale i šéf demoliční čety Gregory Smith. Hotelový výtah začal jezdit nahoru dolů i během dne, ale nikdo z dělníků ho v té době nevyužíval.

Gregory Smith dal nakonec příkaz, aby se výtah odpojil od elektrického proudu. Celá demoliční četa však zůstala velmi překvapená, když se po pár minutách výtah opět rozběhl. Všichni se tedy šli podívat do strojovny, jak to je vůbec možné. S úžasem zjistili, že všechny páky jsou zablokovány včetně výtahových brzd. Nikdo si to neuměl nijak vysvětlit.

O strašidelném hotelu informovala i média
Dělníci byli z paranomální aktivity v hotelu Birkdale Palace natolik vystrašení, že o tom informovali nejen místní lidi, ale i média. 6. května 1969 vyšel v místních novinách The Southport Visiter článek, který informoval veřejnost o strašidelném hotelu.

O pár dní na to se chtěl o paranormálních aktivitách v hotelu přesvědčit i televizní štáb stanice BBC. Když reportéři z BBC přišli do hotelu, byli svědky toho, že výtahová kabina byla zaseknutá na druhém patře hotelu. Dělníci z demoliční čety se právě chystali proříznout lana, která držela výtah.

Když však všechna lana přeřezali, všichni se s velkým úžasem dívali na výtah, který se ani nepohnul a stále držel na vodicích kolejnicích. Dělníci proto začali do výtahu bušit vším co měli po ruce – železnými tyčemi, kladivy a dřevěnými trámy. Výtah se však ani tak vůbec nepohnul. Nikdo tomu nechtěl uvěřit. Nakonec to vzdali.

Když však všichni sešli na přízemí, výtahová kabina se s rachotem zhroutila na zem. Výtah prorazil strop podzemních prostor a zůstal v něm zabořen. Paranormální jevy však ani po odstranění výtahu nepřestaly. Z hotelu se stále ozývaly podivné zvuky a staly se tam další nevysvětlitelné věci.

Když dělníci v hotelu svěsily všechny dveře, jichž bylo téměř dvě stě a všechny naskládali v hotelové hale pro nového majitele, který je chtěl koupit, někdo neznámý je během jediné noci vyházel před hotel. A nejen to, rozbité byla i všechna okna a poškozené bylo i litinové zábradlí na schodech. Pachatelé zůstali neznámí, protože ani policie nikdy nezjistila, kdo to mohl způsobit.

Mezi místními obyvateli se však mluvilo o tom, že v hotelu během její existence došlo až k 11 vraždám. Mohly být tedy za všemi paranormálními jevy duchové, jak si to dodnes myslí všichni v obci Birkdale?

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..