VIDEO: V Moskvě zbourali “vraždící nemocnici”

V jednom článku na webu jsem psal o opuštěné nemocnici v Moskvě. Nemocnice se nikdy nepoužívala, protože nebyla plně dostavěná.

Stavba začala v 80. letech, ale při stavbě se zjistilo, že se celý komplex začal propadat. Důvodem bylo špatné projektování, protože se stavělo na místě, které bylo podmáčeno malinkou podzemní říčkou, tekoucí přesně pod komplexem, to způsobilo propad přízemí pod zem. Z tohoto důvodu byla stavba odložena.

Později byla stavba úplně zastavena z finančních důvodů. Bylo to těsně po rozpadu SSSR, protože ekonomická situace nedovolila pokračování stavby. Od té doby se v Chovrinské nemocnici scházeli satanisté a bezdomovci. Dost často tam také chodili milovníci extrémní turistiky.

Bohužel v tomto labyrintu mnoho lidí našlo smrt. Nejčastěji tím, že spadli do výtahových šachet nebo se propadli některou z děr v podlaze přímo do zatopeného sklepa. Po tom, co se v nemocnici dělo se úředníci několikrát rozhodli celou tuto vraždící nemocnici srovnat se zemí. Několikrát jim to z finančních, či jiných důvodů nevyšlo. Tento rok se ale do tohoto obrovského monstra pustila těžká technika a dnes už po Chovrince nad zemí nezbyla ani zeď.

Když se podíváme na fotky nemocnice ze shora, tak nám její půdorys bude připomínat znak biologického nebezpečí.

Fotogalerie:

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..