VIDEO: Skutečný strašidelný zábavní park – straší v něm duchové indiánů?

Když začali bílí osadníci z Evropy proudit na dnešní území Spojených států a bez jakýchkoli zábran si přivlastňovali i posvátnou půdu, která do té doby patřila původním obyvatelům Ameriky, netušili že na některých takových indiánských místech se to může obrátit proti nim.

Právě toto se stalo i prvním osadníkům v dnešní Západní Virginii. Postavit usedlost na indiánském pohřebišti, na kterém později vznikl zábavní park, se velmi nevyplácí.

Posvátné místo Indiánů
K jezeru Shawnee, které se rozprostírá v Západní Virginii, přišli v roce 1775 první bílí osadníci. Byli jimi Mitchell Clay se svou ženou Phoebe Belcher a jejich tři děti – Ezekiel, Tabitha a Bartley. Rodina si svou usedlost začala budovat přímo na posvátné půdě indiánského kmene savany, kde byli pohřbeni jejich předkové.

Indiáni s tím nesouhlasili, a Mitchella Claye přemlouvali od tohoto znesvěcení jejich půdy, a žádali ho, aby si dům postavil na jiném místě. Clay s tím však nesouhlasil a ignoroval. Své rodině tak podepsal ortel smrti. V srpnu roku 1783 vzali Indiáni spravedlnost do svých rukou, a když odešel Mitchell Clay na lov, zaútočili na pozemek jeho rodiny.

Nejmladšího člena rodiny Bartleye skalpovali a pak zabili, dceru Tabithu ubodali a nejstaršího syna Ezechiela odvlekli a později upálili. Když se otec rodiny vrátil z lovu a našel své děti mrtvé, s dalšími osadníky je byl pomstít a při krvavé odplatě zabili několik savan. Mitchell Clay pak z usedlosti navždy odešel. Na posvátné místo Indiánů se až do roku 1926 nikdo neodvážil přijít.

Nebezpečný zábavní park
V roce 1926 odkoupil pozemek, na kterém ještě stála rozpadlá usedlost, podnikatel Conley T. Snidow, který se zde rozhodl vybudovat zábavní park, protože do této oblasti se hrnuly zástupy horníků i s rodinami. Od záměru vybudování zábavního parku ho neodradily ani nálezy kosterních pozůstatků Indiánů, které byly při stavbě vykopané. Archeologové, kteří byli na místo přivoláni, našli až 3000 pohřbených Indiánů.

Zábavní park až do roku 1950 celkem dobře prosperoval, ale vše se obrátilo po prvním nešťastném úmrtí. Holčička, které se hrála vedle dětského kolotoče, přejelo couvající nákladní auto. Připsalo se to nešťastné náhodě, ale zanedlouho se zde odehrála další tragédie, když jeden muž bez jakékoliv příčiny sám vyskočil z ruského kola v momentě, kdy bylo nejvýš.

Do roku 1966 si zábavní park připsal další čtyři oběti. Tím posledním byl jedenáctiletý chlapec, který se utopil ve zdejším malém jezírku. Po tomto incidentu byl celý park uzavřen.

Teprve v roce 1985 se ho pokusil obnovit Gaylord White, ale nebyl úspěšný, protože lidé znali historii prvního zábavního parku a odmítli ho navštěvovat. Od uzavření prvního parku až do jeho obnovení v roce 1985 si totiž zdejší lidé mezi sebou povídali o tomto místě děsivé historky.

Měli se zde zjevovat různé přízraky, byly zde slyšet tajemné hlasy a celé místo na lidi, kteří se tu zdržovali, působilo velmi skličujícím dojmem. Když do nově otevřeného parku nechtěli lidé chodit, Gaylord White byl nucen ho uzavřít. V médiích se začalo psát o tom, že v zábavním parku skutečně straší a od té doby ho začali navštěvovat lovci duchů.

Domov pro paranormální jevy. Různi lovci duchů, kteří park dlouhá léta navštěvovali, potvrdily, že v parku se skutečně dějí nevysvětlitelné jevy a setkat zde s přízrakem není nic neobvyklého. Kromě duchů Indiánů zde byly zaznamenány i přízraky lidí, kteří zemřeli v zábavním parku.

Je například vidět jak někdo skáče z ruského kola a podle amerického lovce záhad Brenta Swancera lze vedle dětského kolotoče vidět i ducha děvčátka v růžových šatech. Mělo by to být právě to děvče, které zabilo couvající nákladní auto, protože i podle vyšetřovací zprávy z roku 1950 mělo toto holčička na sobě růžové šaty.

Lovci duchů zde však zaznamenali i zvuky tzv. EVP, což je vlastně fenomén elektronického hlasu, kdy jsou mikrofony zachyceny zvuky, které lidské ucho nedokáže zachytit, ale v elektronické nahrávce jsou již tyto zvuky slyšet. Takto se podařilo v parku nahrát smích dětí, podivný indiánský zpěv, různé výkřiky, ale i hlasy dětí a dospělých.

Zábavní park u jezera Shawnee blízko města Mercer County je nejen podle lovců duchů, ale i podle místních obyvatel velmi strašidelným místem, kde je doslova cítit nevysvětlitelná úzkost. Chrání si stále toto posvátné místo duše Indiánů nebo všechny úmrtí, které se zde staly byly pouze dílem náhody?

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..