VIDEO: Psychiatrická léčebna Pennhurst

Nachází se ve Spring City, PA, USA

Pennhurst State School byla nemocnice určena k léčení lidí s mentálním a tělesným postižením, jejich onemocnění byly častěji následky genetických poruch než psychická onemocnění. Výstavba Východní státní instituce pro slabomyslné a epileptiky, jak byla nemocnice v té době pojmenována, začal v roce 1903 na místě v Spring City známé jako Crab Hill. První skupina budov byla dokončena roku 1908 a původní dispozice školního areálu byla dokončena v roce 1921. Zoufalá potřeba instituce pro zdravotně postižené v té době, zapříčinila přeplnění ústavu již od začátku, a míchání epileptiků s normálně duševně způsobilými situaci ještě zhoršilo. Brzy si uvědomili, že epileptičtí pacienti by měli být léčeni jinde, ale míra přijetí byla stále výrazně nad počtem propuštění.

Pacienty v Pennhurst byli převážně mládí lidé, kteří byli často kolektivně nazýváni dětmi, nicméně věk obyvatel se pohyboval v rozmezí od malých dětí až po 70ti leté. Obvykle byli děleni podle jejich úrovně IQ, která se dělila na 3 hlavní skupiny: blbci (59-69), imbecilové (20-49) a idioti (pod 20). Tyhle lékařské termíny byly zastaralé ještě předtím, než se staly známé v běžném slangu a byly nahrazeny termíny Slabá, Přiměřená, Těžká a Velmi těžká mentální retardace. Nejméně fungující pacienti byli většinou připoutáni k posteli neschopni se sami vykoupat nebo najíst.

Množství péče potřebné pro zdejší pacienty, tak aby se uzdravovali, byl docela těžký úkol. Denní fyzické úkoly, jako měnění plen, sprchování a pomoc při chůzi byly potřeba stejně jako vzdělávací programy, ale kvůli přelidnění a nedostatku vyškolených pracovníků bylo nutné oba typy činností přesunout na druhou kolej. Stejně jako u většiny duševních a vývojových institucí řízených USA, role nemocnice se rychle přesunula z léčby na cíl vazební péče. Nízké mzdy, dlouhá pracovní doba, a přeplněné pracoviště odrazovalo mnoho kvalifikovaných lékařů a sester od podání žádosti o zaměstnání, což dělalo situaci ještě obtížnější. V roce 1946, tu bylo jen sedm lékařů, kteří se starali o více než 2000 pacientů, z nichž 1000 nemělo pokoj a stále čekalo na přijetí. Sčítání pacientů vyvrcholilo u čísla 3500 v roce 1955. Terapeutické objekty byly postaveny, ale byly nepoužívané kvůli nedostatku vyškolených pracovníků. Problém financování také stál na údržbě budov, a denní rozpočet pro každého pacienta klesl tak nízko, že nemohly být splněny některé základní potřeby.

Instituce byla shledána vinnou z porušování ústavních práv pacienta v hromadné žalobě, kterou vedl americký okresní soudce Raymond J. Broderick v roce 1977.
Zprávy o bití personálem a ostatními pacienty, přepadení, a prodloužená doba izolace byly odkryty, což způsobovalo obyvatelům, že byli psychicky více a více narušení, místo toho, aby se jejich stav zlepšoval.
Bývalý pacient, Roland Johnson, píše o svých zkušenostech v Pennhurst v jeho autobiografii „Ztracený v poušti světa“ (1994).

Mnoho jiných dokumentů, včetně využitých zpráv, studií případů pacientů, a zpráv pro úpravu chování, lze nalézt na internetových stránkách Pennhurst El Peecho.

V roce 1968, Bill Baldini na NBC informoval a odhalil Pennhurst s názvem “Utrpení malých dětí”, kde ukázal veřejnosti podmínky za zavřenými dveřmi nemocnice, a byl nápomocný při uzavření tohoto zařízení.

Nakonec se celý objekt uzavřel v roce 1987 po procesu, který přesunul obyvatele do jiných zařízení a skupinových domovů. Části areálu byly znovu využity v domově pro veterány a PA národní gardy našel využití pro několik budov jako zbrojnice, nicméně většina z areálu byla zavřena a zapomenuta.

Diskuse o tom, co dělat s majetkem pokračovala i po uzavření Pennhurst. V roce 2010 byla administrativní budova zrekonstruována, aby se stal “ústav Pennhurst,” Halloweenskou atrakcí; zbytek areálu se používá pro kompostování Penn organickou recyklací LLC.

Videogalerie:

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..