Mackinac – americký ostrov duchů

Michigan je jediný americký stát, který je rozdělen na dvě části. Tvořený je dvěma poloostrovy, které jsou od sebe odděleny průlivem Mackinac a v blízkosti tohoto průlivu se nachází i malý ostrov Mackinac, který je lákadlem pro turisty.

Na ostrově se jakoby zastavil čas. Budovy se zde udržují v původním stavu z 18. a 19. století, je zde zakázáno používat motorová vozidla a dá se zde odvézt jen na koňských povozech. Navíc se na celém ostrově můžete setkat s různými přízraky, kterých tu je opravdu požehnaně.

Ostrov utrpení
Původní indiánští obyvatelé obývali ostrov Mackinac již od roku 900. V indiánské řeči se ostrov nazývá Mish-la-mack-in-NAW, což znamená Velká želva, zřejmě kvůli tomu, že ostrov želvu i připomíná. Pro Indiány byl ostrov posvátným místem, protože je podle legendy domovem Velkého ducha, a vzniklo zde mnoho pohřebních míst, kde byli pohřbeni indiánští náčelníci.

Po příchodu Evropanů na ostrov Mackinac v 17. století se zde odehrálo mnoho krvavých bojů mezi Indiány a Francouzi, kdy Indiáni ostrov opustili, později mezi Brity a Američany. V krvavých bojích padlo mnoho Indiánů i Evropanů a celý ostrov je tak místem velkého utrpení a bolesti, co se zřejmě odrazilo i na paranormálních jevech, které se zde běžně odehrávají.

Paranormální jevy ve Fort Mackinac
Jedním z nejstrašidelnějších míst na ostrově, kde je doslova slyšet a cítit duchy, je pevnost Fort Mackinac. Zde se odehrálo nejvíce násilí, a právě ve Fort Mackinac bylo velmi krutě zabito 72 Indiánů. Pevnost později sloužila i jako vězení, ve kterém během jeho historie zemřelo množství vězňů.

A právě ve Fort Mackinac mohou návštěvníci zažít různé paranormální jevy od přesouvání se předmětů, vypínání a zhasínání světel, po neznámé hlasy, pláč a dokonce i dětský smích až po zjevování přízraků mrtvých vězňů, vojáků a Indiánů.

Turisté mohou projevy jednoho ze zdejších duchů pocítit i na vlastní kůži. Podle ostrovního příběhu by se mělo jednat o vojáka Jamese Browna, který při hádce zastřelil svého kolegu. Brown byl popraven na šibenici ve zdejší střelnici, kde se na místě své popravy nejen zjevuje, ale turistům zezadu šlape i na jejich boty.

V střelnici se také ozývá střelba z pušek a kanónů, a je také slyšet hraní na dudy, protože podle dalšího příběhu tu o život přišli tři dudáci, z nichž jeden se zde při svítání pravidelně zjevuje. I vstup na hradby je střežen přízrakem vojáka v dobové uniformě, který se zde turistům objevuje. Další duchy je možné spatřit nebo slyšet na přilehlém hřbitově, kde byly pohřbíváni vězni i padlí vojáci.

Strašidelný hotel
Na východní straně ostrova se nachází Mission Point Resort, a právě zde se odehrál nejznámější příběh, který se turistům při návštěvě ostrova Mackinac vypráví. Odehrál se na přelomu 60. a 70. let minulého století, kdy se na zdejší misijní škole učil student jménem Harvey. Ten zažil jednostrannou lásku, a kvůli tomu, že byl jednou dívkou odmítnut, spáchal sebevraždu. Od té doby se jeho duch potuluje v této části ostrova.

Turisté ho mohou potkat jak se prochází po útesech, v místním divadle, ale i v prostorách mackinackého hotelu The Island House. Ubytovaným turistům dává v tomto hotelu neustále o sobě vědět. Během noci zapíná a zhasíná světla, skrývá hotelovým hostům jejich osobní věci nebo přesouvá hotelový nábytek.

Atrakcí tady je postel v jedné z hotelových pokojů, která začala tak silně vibrovat, že ji museli zaměstnanci hotelu uchytit k podlaze.

V každé části ostrova se můžete setkat s nadpřirozenými jevy, které se zde pravidelně odehrávají. Způsobuje tak velké množství paranormálních jevů zkoncentrování na ostrově o rozloze necelých deset kilometrů čtverečních opravdu jen to, že tu zemřelo násilnou smrtí mnoho lidí nebo v tom hledat to, že Indiáni tento ostrov posvátně uctívali a považovali ho za dům Velkého ducha, a právě kvůli tomu zde pohřbívali své náčelníky, aby svůj kmen ochraňovali i po smrti?

Ať už to je jakkoliv, jisté je jen to, že zvláštní energii, která se zde nahromadila během staletí, je na ostrově Mackinac stále cítit a paranormální jevy jsou součástí tohoto pro indiány posvátného místa. Pokud tedy chcete zažít místo, kde se zastavil čas a setkat se konečně také s nějakým duchem, právě ostrov Mackinac je to správné místo.

Videogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..